İMZA KAMPANYASI

Yazar: ahmetyigit

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit:

‘Bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak istiyoruz’

  • Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, Cevdet Aydın Parkı’nda başlatılan imza kampanyasına tüm Yalovalıları destek vermeye davet etti..

“Yalova’da bisiklet yollarının dubalarının sökülmesi nedeniyle, tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız ile bisikletçiler, bisiklet yolunu kullanmakta sıkıntılar yaşıyorlar.”

..”Turizm bölgesi olan Yalova’da bisiklete binen kişi sayısının artırılması ve bisiklet kültürünün oluşturulması, öğrencilerin ve bisiklet severlerin emniyetli bir şekilde bisiklet kullanabilmeleri için, şehir merkezinden Yalova Üniversitesi’ne kadar Şehir İmar Planı’na işletilen bisiklet yollarının güvenli emniyetli bir hale yeniden getirilmesi için imza kampanyası başlattık.”

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği tarafından başlatılan imza kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdiler. Bisiklet yollarının arttırılması ve görme engelli yollarındaki engellerin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasının standı 10 Haziran gününe kadar Cevdet Aydın Parkı’nda açık olacak. İmza kampanyası hakkında bilgi veren Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, “Yalova’da bisiklet yollarının dubalarının sökülmesi nedeniyle, tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız ile bisikletçiler, bisiklet yolunu kullanmakta sıkıntılar yaşıyorlar. Özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız, öğrenciler ve bisiklete binmeyi yeni öğrenenler için kaza olaylarının yaşanması kaçınılmaz oluyor. Bisiklet yoluna park eden araç şoförleriyle de sıkıntılar yaşanıyor. Turizm bölgesi olan Yalova’da bisiklete binen kişi sayısının artırılması ve bisiklet kültürünün oluşturulması, öğrencilerin ve bisiklet severlerin emniyetli bir şekilde bisiklet kullanabilmeleri için, şehir merkezinden Yalova Üniversitesi’ne kadar Şehir İmar Planı’na işletilen bisiklet yollarının güvenli-emniyetli bir hale yeniden getirilmesi amacıyla imza kampanyası başlattık” dedi. Öte yandan imza kampanyası 10 Haziran’a kadar devam edecek.