YEKSAYDER’den Yeşilay yürüyüşü

Yazar: ahmetyigit

Yeşilay Haftası sebebi ile Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği (YEKSAYDER) Sugören Köyü’nden Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy’e kadar 12 km’lik doğa yürüyüşü yaptı..

Haber / Hanife CÖMEZ

Yeşilay Haftası dolayısıyla Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği (YEKSAYDER), Yeşil-Mavi Yol’da, Yeşil Bursa Dağcılık Kulübü, Orhangazi Yıldız Dağcılık ve Spor Kulübü ve Şaban Temüge Turizm ve Otelcilik Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile Sugören Köyü’nden Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy e kadar 12 km’lik doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Orhangazi Yıldız Dağcılık ve Spor Kulübü kurucusu Nail Kocaman’ın rehberliğini yaptığı etkinliğe,doğaseverler Sugören Köyü kahvehanesinde sabah kahvaltılarını yaparak başladı. Höyüktepe piknik mesire yerinin Marmara Denizi ve İznik Gölü manzarasında fotoğraf çektiren 120 kişilik ekip, daha sonra Yeniköy üstünde bulunan Radar’a ve oradan da Yeniköy’e kadar yürüdü.

‘HEM YÜRÜYÜŞ HEMDE BİSİKLET TURU ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’..

Belirli gün ve haftalarda doğa yürüyüşü ve bisiklet etkinlikleri düzenlemekle bilinç oluşturmayı hedeflediklerini belirten YEKSAYDER Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, “Her geçen gün kötü alışkanlıklara başlama yaşı biraz daha düşüyor. Özellikle derneğimiz tüzüğünde bulunan sağlıklı yaşam kapsamında temiz bir çevre ve daha sağlıklı bir toplumda yaşamak için bu tür faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Yeşilay Haftası nedeniyle hem yürüyüş hemde bisiklet turu etkinliğini gerçekleştirdik. Aramıza ilk kez öğrenciler katıldı. Öğrenciler ve doğaseverler, Yeşil Mavi Yol’da hem Marmara Denizi’nin hem de İznik Gölü’nün muhteşem manzarasını görmelerinden dolayı memnun kaldılar. YEKSAYDER’in etkinliklerine katılmak isteyen doğa severler, yeksayder.org.tr veya Yalova Ekolojik Yaşam ve Doğa Sporları facebook grup sayfasından etkinlikleri takip edebilirler” dedi.

Ahmet Yiğit, Yeşilay Haftası nedeniyle düzenlenen bu etkinliğe rehberlik yapan Yıldız Dağcılık ve Spor Kulübü organizatörü Nail Kocaman’a ve etkinliğe katılan tüm doğaseverlere teşekkür etti.